Orosz Hírek

Hírlevél:
Back Technika Időjárás Sarkvidéki hideg - gigantikus közlekedési dugók Moszkvában


Sarkvidéki hideg - gigantikus közlekedési dugók Moszkvában

  • PDF
Dugó

A sarkvidéki hideg már második napja gigantikus méretű forgalmi dugókat okoz az orosz fővárosban, csütörtökre a helyzet súlyosbodott. 4 Celsius-fokos fagyok mellett erős széllel kísért hóesés kezdődött a 12 milliós nagyvárosban.
A fővárosi hírtelevízió beszámolója szerint a járművek lépésben haladnak a legfőbb útvonalakon, holott azok általában három vagy többsávosak. A nagy körgyűrűkön sem jobb a helyzet, és - mint a televízió helyszíni tudósítója élő adásban beszámolt róla - sokkal több a baleset, mint általában, ezért is torlódnak a járművek. Elsősorban reggel, a munkába igyekvőknek kellett a szokásosnál több időt eltölteni autójukban vagy az autóbuszokban, trolikon és marsrútkákban, a meghatározott útvonalon közlekedő mikrobuszokban. Napközben sem javult a helyzet, a munkaidő leteltével hazafelé is többórás dugóban várakozásra számíthatnak a moszkvaiak. A legkritikusabb a helyzet a központban és a főváros déli részén, és estére egyetlen hatalmas egybefüggő dugóvá vált az egész úthálózat.


Az orosz fővárosban nem csak a rendkívüli időjárási körülmények közepette alakulhat ki közlekedési káosz. A több millió gépjármű mellett a rossz közlekedési morál is oka annak, hogy gyakorlatilag állandósultak a dugók Moszkvában, amelynek lakóit csak a jól fejlett metróhálózat segítheti ki a szorult helyzetből.

Hozzászólás:





A rovat további cikkei:

Powered By relatedArticle

Ajánlott böngészők: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera (Felbontás: 1280x1024)